MENU
AKTUALNOŚCI   AKTUALNOŚCI
O NAS   O NAS
NASZE KONIE   NASZE KONIE
OFERTA   OFERTA
JAK ZACZĄĆ...   JAK ZACZĄĆ...
GALERIA   GALERIA
CENNIK   CENNIK
NASZA OKOLICA   NASZA OKOLICA
KONTAKT   KONTAKT znajdź nas na swoim szlaku...

         logo_lodzki_szlak_konny_duze

Wigilia stajenna
2012-12-17 11:59:03

W sobotę, 15 grudnia mieliśmy przyjemność gościć jeźdźców i przyjaciół  naszej stajni na Wigilii stajennej. To nasza coroczna tradycja. Nadchodzą Święta Bożego Narodzenia, czas spotkań z bliskimi, radości, dzielenia się wszystkim dobrym, które przyniósł ten rok. Także w naszej stajni spotykamy się aby pobyć wszyscy razem bez codziennego pośpiechu.


Był czas na życzenia, wspomnienia przy ognisku i pyszne jedzenie.


Stałym punktem Wigilii stajennej jest oczywiście świętowanie razem ze zwierzętami – z końmi podzieliliśmy się chlebem i marchewką, Zygzak hołubiona przez Rafała objadała się wszystkim, dumnie spacerując po altanowych stołach…


Menu tradycyjne nasze: zupa grzybowa (przepis chroniony patentem), czerwony barszcz, pierogi z kapustą i grzybami oraz cała masa pyszności przyniesionych przez gości. Mogłabym nie wymieniać (są granice okrucieństwa wobec tych, którzy nie mogli skosztować) ale nie potrafię… Tak więc na grillu grzała się kapustka z grochem, były sałatki rozmaite, jarzynowe i z makaronem i z kurczakiem i z rybą. Śledzie na co najmniej 12 sposobów (oczywiście od Ani – w śmietanie, doskonałe, żałujcie, którzy nie znacie; od Agaty – takie czerwone, no… muszę się dopytać ale smakowały obłędnie, z ogórkiem, z czosnkiem, cebulkowe klasyczne i jeszcze kilka równie smakowitych – więcej nie napiszę, bo zostały pożarte zanim do nich dotarłam…). A na deser słodkości!!! Justynka i ciasto z kruszonką (wszędzie, zawsze je poznam), babeczki ręcznie robione, pierniczki, mniam mniam, serniczki (kto przywiózł to z pianką na wierzchu??? Szaleństwo smaku!) i ciasta z kremem. Widziałam też piaskowca ale w ostatniej chwili porwane już przez smakosza. Znów ktoś był szybszy…
Raz jeszcze dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli zaproszenie i mimo ślizgawicy na drodze chcieli spędzić ten czas razem z nami i końmi. Mamy nadzieję, że wszyscy zobaczymy się ponownie za rok.
Najlepsze życzenia także dla tych, którzy nie mogli się z nami bawić i świętować z powodu choroby lub innych, ważnych wyzwań. Mamy nadzieję, że za rok będziecie z nami.

więcej zdjęć w galerii...