MENU
AKTUALNOŚCI   AKTUALNOŚCI
O NAS   O NAS
NASZE KONIE   NASZE KONIE
OFERTA   OFERTA
JAK ZACZĄĆ...   JAK ZACZĄĆ...
GALERIA   GALERIA
CENNIK   CENNIK
NASZA OKOLICA   NASZA OKOLICA
KONTAKT   KONTAKT znajdź nas na swoim szlaku...

         logo_lodzki_szlak_konny_duze

Promujemy jeździectwo rodzinne
Nikomu kto poznał konie nie trzeba zachwalać zalet ani kontaktu z nimi ani jeździectwa. Kondycja fizyczna, ogólna koordynacja ruchowa ale także wiara w siebie i swoje możliwości to tylko skrawek korzyści jakie wnosi jazda konna w nasze życie. Szczególnie istotne jest to u dzieci. Wielu rodziców dbając o swoje maluchy zapewnia im możliwość korzystania z tej niepowtarzalnej przygody i okazji do samorozwoju.

Nasza stajnia postara się Państwa zachęcić aby zrobić krok dalej. Spróbujcie sami jak to jest uczyć się mozolnie trudnej ale dającej masy frajdy umiejętności współpracy z koniem. Po co? Długo by wymieniać powody. Żyjemy w czasach, kiedy większość z nas pędzi, nie mamy czasu na bycie blisko, na wspólne przeżywanie życia, doświadczanie podobnych emocji i dzielenie ich. Zatrzymajcie się.

W czasach kiedy dzieciaki żyją w wirtualnym świecie a rodzice zaharowują się żeby zapewnić byt rodzinie nie ma niczego ważniejszego niż chwila refleksji – po co to wszystko? W największym stopniu (jak pokazują badania – wybaczcie, skrzywienie zawodowe) o naszej satysfakcji z życia stanowi jakość naszych relacji z ludźmi, najbliższymi oczywiście na pierwszym planie.

Wsiądź więc na konia i pobądź blisko swojego dziecka. Ucz się tego samego by wspólnie przeżywać wzajemne sukcesy i porażki. Wspierajcie się i uczcie bycia razem. Te chwile są bezcenne. Patrzę na takie rodziny w naszej stajni i z największym podziwem i szacunkiem trzymam kciuki. I z nadzieją myślę co wniosą w nasz świat i przyszłość dzieciaki, które mają takie doświadczenia.