MENU
AKTUALNOŚCI   AKTUALNOŚCI
O NAS   O NAS
NASZE KONIE   NASZE KONIE
OFERTA   OFERTA
JAK ZACZĄĆ...   JAK ZACZĄĆ...
GALERIA   GALERIA
CENNIK   CENNIK
NASZA OKOLICA   NASZA OKOLICA
KONTAKT   KONTAKT znajdź nas na swoim szlaku...

         logo_lodzki_szlak_konny_duze

Lekcja WF na koniach
2012-10-16 10:55:56

12 października nasza stajnia miała przyjemność poprowadzić lekcję wychowania fizycznego dla uczniów dwóch klas gimnazjum w Rawie Mazowieckiej.

IMG_3296

Dzieciaki nas zaskoczyły – część z nich, pomimo pierwszego kontaktu z koniem znakomicie się odnalazła i błyskawicznie opanowała podstawy anglezowania czy dosiadu ćwiczebnego. Początkowo planowaliśmy proste oprowadzanie ale szybko okazało się, że kłus jest dostępny niemal dla wszystkich. Po pierwszych piskach dziewczyny wykazywały się znakomitych wyczuciem ruchu konia.

IMG_3276       IMG_3291


Także chłopcy nie zostali gorsi i przykładali się do pracy.

IMG_3317       IMG_3306


Widząc zaangażowanie i frajdę dzieciaków skusili się także dorośli i nawet szpilki nie stały na przeszkodzie – doskonała równowaga i rozluźnienie pozwoliło na relaks i rozluźnienie porzucając strzemiona.

IMG_3316

Dziękujemy za współpracę i cieszymy się, że mogliśmy dostarczyć Wam frajdy oraz pomóc w oswojeniu pierwszego kontaktu z koniem. Po cichu przeczuwamy, że dla niektórych to początek jeździeckiej przygody… Do zobaczenia następnym razem.

Dziękujemy też Panu Alkowi Kłosowi, który poświęcił swój czas aby pojechać razem z nami. Co oczywiście nie jest powodem do odpuszczenia jazdy na oklep i treningów skokowych (mamy w lesie więcej ścieżek z przeszkodami…)

IMG_3299       IMG_3297


więcej zdjęć w galerii...