MENU
AKTUALNOŚCI   AKTUALNOŚCI
O NAS   O NAS
NASZE KONIE   NASZE KONIE
OFERTA   OFERTA
JAK ZACZĄĆ...   JAK ZACZĄĆ...
GALERIA   GALERIA
CENNIK   CENNIK
NASZA OKOLICA   NASZA OKOLICA
KONTAKT   KONTAKT znajdź nas na swoim szlaku...

         logo_lodzki_szlak_konny_duze

Jak zacząć jeździć w naszej stajni?

Zadzwoń i umów się na pierwszą jazdę. Zapytamy Cię o twoje dotychczasowe doświadczenia z jazdą konną i umiejętności. Dzięki temu Instruktor będzie mógł podjąć decyzję o tym jak będzie wyglądała i ile trwała pierwsza jazda.

Jazdy odbywają się przez cały tydzień. Określ preferowany dzień i godzinę jazdy a instruktor zarezerwuje dla ciebie konia lub – jeśli to nie będzie możliwe, zaproponuje inny termin.

Jeśli będziesz wsiadać po raz pierwszy na konia przygotuj się na zajęcia na lonży – dla twojego bezpieczeństwa i komfortu. Lonża jest pierwszym krokiem w nauce jazdy także dlatego, że pozwala opanować podstawowe umiejętności jeździeckie (balansowanie, utrzymywanie równowagi we wszystkich chodach konia, opanować podstawowe rodzaje dosiadów – anglezowanie, dosiad ćwiczebny, półsiad) zanim przystąpimy do ćwiczenia wyzwania, jakim jest kierowanie koniem.

Jeśli nie jesteś osobą początkującą pierwsza jazda pozwoli instruktorowi ocenić twoje umiejętności, rozpoznać oczekiwania i określić plan jazdy rekreacyjnej lub treningowy.

Jak się przygotować do pierwszej jazdy?

Ubierz się wygodnie, załóż długie spodnie zakrywające łydki. Jeśli to możliwe zadbaj, by nie miały szwów od wewnętrznej strony nogi – ma ona kontakt z siodłem i łatwo o otarcia. Najlepsze są bryczesy ale równie dobrze możesz założyć dresy. Górna część ubrania ma być wygodna, najlepiej aby nie była dłuższa niż linia biodra – siadając w siodle nie będzie przysiadał bluzy czy kurtki.

Buty mają być zakryte, mieć w miarę sztywną podeszwę ale odradzamy gruby bieżnik – zbyt miękka podeszwa może ci przeszkadzać gdy będziesz opierać stopy o strzemiona, gruby bieżnik, także zbyt szerokie czuby mogą blokować ci nogę w strzemieniu.

Nie zakładaj biżuterii, wisiorków, łańcuszków – mogą się zaplątać w grzywę, zaczepić o cokolwiek i w najlepszym razie zniszczyć się podczas jazdy.

Podczas zajęć z jazdy konnej obowiązuje kask a przydaje się palcat. Jeśli złapiesz bakcyla i będziesz trenować regularnie, prawdopodobnie zdecydujesz się na zakup własnych. Na początek stajnia zapewnia jedno i drugie.

Jeśli masz dodatkowe pytania możesz je zadać umawiając się na jazdę.

Jazda konna to ogromna przyjemność, możliwość relaksu, ruchu na świeżym powietrzu w bliskim kontakcie z przyrodą. Aby jednak mogła dawać ci radość musi być przede wszystkim bezpieczna. W trosce o zapewnienie maksimum bezpieczeństwa osobom jeżdżącym, towarzyszącym kursantom a także koniom przygotowaliśmy regulamin stajni. Prosimy abyś się z nim zapoznał.REGULAMIN STAJNI


 1. Bezwzględnie należy słuchać zaleceń instruktorów.
 2. Na terenie stajni należy zachowywać się spokojnie (nie biegać, nie krzyczeć).
 3. Należy stosować zasadę ograniczonego zaufania względem siebie, osób obcych i koni.
 4. Należy przestrzegać porządku i czystości.
 5. Wszelkie akcesoria do pielęgnacji koni należy odłożyć na swoje miejsca po wykonanych zabiegach pielęgnacyjnych.
 6. Podczas wszystkich zajęć na ujeżdżalni i w terenie oraz podczas czyszczenia koni obowiązuje toczek.
 7. Bezwzględnie należy dopilnować zamykania boksów po wyjściu od koni.
 8. Nie wolno pozostawiać osiodłanego konia w boksie lub poza nim bez opieki.
 9. Wszelkie zabiegi pielęgnacyjne koni należy wykonywać w wyznaczonym przez instruktora miejscu.
 10. Wszelkiego rodzaju skaleczenie, urazy i wypadki zarówno osób jak i koni należy niezwłocznie zgłosić instruktorowi.
 11. Wszelkie usterki urządzeń stajennych należy bezzwłocznie zgłaszać instruktorom.
 12. Instruktor ocenia umiejętności jeździeckie jeźdźca i na tej podstawie dobiera dla niego odpowiedniego konia oraz podejmuje decyzję odnośnie rodzaju jazdy.
 13. Bez zezwolenia instruktora nie wolno wchodzić do boksów ani wyprowadzać koni.
 14. Bez zezwolenia instruktora nie wolno wchodzić na ujeżdżalnię.
 15. Zabrania się karmienia koni bez zgody właściciela lub instruktora.
 16. Zabrania się jazdy samochodem, motocyklem lub rowerem przy ujeżdżalni. Prosimy parkować w wyznaczonym miejscu.
 17. Bez zgody instruktora wstęp z psem na teren stajni jest zabroniony.
 18. Psy uczestników jazd lub osób odwiedzających ośrodek muszą być trzymane na smyczy.
 19. Wszelką odpowiedzialność za wypadki z uczestnictwem psów (np. uszkodzenia ciała jeźdźców, uszkodzenia koni) ponoszą właściciele psów.
 20. Na terenie stajni zabrania się spożywania alkoholu oraz przebywania osób po spożyciu alkoholu lub innych substancji odurzających.
 21. Na terenie ośrodka obowiązuje bezwzględny zakaz palenia papierosów i używania innych źródeł ognia.
 22. W razie okaleczenia czy oszpecenia konia, uszkodzenia sprzętu jeździeckiego, pomieszczeń lub urządzeń w stajni, sprawca ponosi odpowiedzialność materialną w kwocie określonej przez instruktora.
 23. Rzeczy osobiste na czas jazdy mogą być przechowywane w siodlarni, przy czym nie wskazane jest przynoszenie ze sobą rzeczy wartościowych. Za ich zaginięcie lub uszkodzenie ośrodek nie ponosi odpowiedzialności.
 24. Godzina jazdy obejmuje: przygotowanie konia (czyszczenie, kiełznanie, siodłanie), jazdę konna i rozczyszczenie konia.
 25. Za zajęcia umówione a nie odwołane na 24 godziny przed terminem jazdy, klient płaci 100% ceny.
 26. Opłata za jazdę konną nie obejmuje ubezpieczenia. Ubezpieczenie pozostaje w gestii jeżdżących lub ich opiekunów prawnych. Stajnia nie ponosi odpowiedzialności za uszkodzenia ciała powstałe podczas jazdy lub przebywania na terenie stajni.