MENU
AKTUALNOŚCI   AKTUALNOŚCI
O NAS   O NAS
NASZE KONIE   NASZE KONIE
OFERTA   OFERTA
JAK ZACZĄĆ...   JAK ZACZĄĆ...
GALERIA   GALERIA
CENNIK   CENNIK
NASZA OKOLICA   NASZA OKOLICA
KONTAKT   KONTAKT znajdź nas na swoim szlaku...

         logo_lodzki_szlak_konny_duze

Dzieci lubią konie… konie lubią dzieci…
2013-06-04 07:01:17

W poniedziałek, 27 maja mieliśmy przyjemność i zaszczyt uczestniczyć we wspaniałej imprezie: uczestniczyliśmy w Pikniku Rodzinnym zorganizowanym przez Przedszkole Miejskie nr 1 w Rawie Mazowieckiej. Trójka naszych koni (Aisha, Granda, Arosa) wybrała się do miasta z misją oswojenia przedszkolaków ze sobą i udowodnieniu, że… dzieci lubią konie, konie lubią dzieci…


Oprowadziliśmy całą masę maluchów, które miały mnóstwo radości i uciechy z – często pierwszego – kontaktu z koniem. Jak wielką frajdą to było dla wszystkich? Nikomu – ani dzieciakom (które czasem ku rozpaczy rodziców), ani koniom, ani nam nie przeszkadzał deszcz, momentami ulewny.  Maluchy czekały na swoją kolej i pomimo czasem kompletnego przemoczenia na pytanie: „jeszcze jedno kółko?” niezmiennie z uśmiechem mówiły „tak”.

Na festynie było wiele atrakcji dla dzieci, także poza końmi. Cóż, „niektóre z nich” nie wytrzymały i przybiegły same sprawdzić, jak to będzie na koniu…

Cieszymy się, że mogliśmy sprawić dzieciom troszkę frajdy i przyjemności. Wierzymy, że to doświadczenie pozwoli im zapamiętać konie jakie wspaniałe zwierzęta, które zasługują na nasz szacunek, przyjaźń i dobre traktowanie.

Wiele razy podczas festynu usłyszeliśmy podziękowania: od przedszkolaków, rodziców, dyrekcji. Teraz to my dziękujemy:  Zbyszkowi Pacho, serdecznemu przyjacielowi naszej stajni, tacie dwóch naszych uczennic, wspaniałych amazonek (pozdrowienia dla Kasi i Tosi), który w imieniu przedszkola zaprosił nas i nasze konie a także podczas samego festynu aktywnie pomagał w oprowadzaniu.

Dziękujemy także Panu Alkowi Kłosowi- nie pierwszy to już raz, kiedy zupełnie bezinteresownie angażuje się w działania naszej stajni na rzecz pomagania dzieciom i młodzieży w naszej społeczności lokalnej. Nigdy nie zawiódł. Zawsze daje z siebie wszystko. Z wyrazami podziwu i szacunku- dziękujemy.

Więcej informacji i zdjęć na stronie internetowej przedszkola: www.przedszkole1rm.com

więcej zdjęć w galerii...